Veri Merkezi Seçmek İçin 5 İpucu

Yazılım Tanımlı Veri Merkezinin Faydalarını Biliyor Muydunuz?

Günümüzde BT organizasyonlarının, hizmet kalitesinde ve hızda beklenen gelişmeleri güvenli bir şekilde sunabilmesi için, bir Yazılım Tanımlı Veri Merkezi (SDDC) yaklaşımı gereklidir. SDDC, herhangi bir uygulamayı destekleyen ve esnek kontrol sağlayan birleşik bir platform sunar, böylece şirketlerin hibrid bulutları çalıştırmasını, verimliliği, çevikliği ve güvenliği sağlayan benzersiz yeteneklerden yararlanmasını sağlar.

Yazılım Tanımlı Veri Merkezleri

Temel olarak, Altyapı hizmetlerini donanımdan tamamen bağımsız kılmak, birleştirmek ve otomatikleştirmek için hesaplama (CPU-Bellek) , depolama, ağ iletişimi ve yönetim ile ilgili dört önemli adım gereklidir. Bu noktada SDDC yönetimi, hem şirket içi hem de şirket dışı kaynakları denetleyen bir bulut yönetim platformu aracılığıyla otomatize edilir.

Kuruluşlar veri merkezindeki “yazılım tanımlı” bir modele geçerek hem BT hizmet sunumunda hem de güç / soğutma tüketiminde verimlilik artışlarını gözlemleyebilirler.

Yazılım Tanımlı Bir Veri Merkezi (SDDC), hizmete sunma, yönetim ve diğer gelişmiş özellikleri yazılım katmanına taşır, böylece tüm sistem geliştirilmiş çeviklik ve daha düşük maliyetler sağlar.

Yazılım tanımlı veri merkezinin başlıca avantajlarından bir diğeri ise, güvenliği otomatize etmenin daha kolay olmasıdır. Bunun nedenine gelince, yazılım tanımlı veri merkezinin tek bir merkezden yönetilmesinin ve otomatize edilebilmesinin daha kolay olmasından dolayı, güvenlik uzmanlarının doğru politikaları, kontrolleri ve yönetişimi yerine koymaları daha kolay olacaktır. Bu ayrıca, sistem tanımları veya risk duruşu değiştiğinde yazılım tanımlı veri merkezinin çok daha dinamik ve daha kolay değiştiği anlamına gelir.

Donanım tabanlı bir veri merkezinde ölçeklenebilirlik, her zaman daha fazla ihtiyacın üzerinde boşta kalma kapasitesi ve boşa harcanan kaynakların bulunması anlamına gelir. SDDC’ler ise, şirketlere yalnızca mevcut ihtiyaçlara göre depolama, ağ ve bilgi kaynaklarını satın alma becerisini kazandırabilir.

Bugün tam olarak ihtiyaç duymadıkları ekstra kapasite, gelecekte ihtiyaç duydukları anda hızlı ve kolay bir şekilde eklenebilir ve bu sayede büyüme ihtiyacınız kadar ödeme yapabilirsiniz.

Yazılım Tanımlı Veri Merkezi

Yazılım tabanlı bir Datacenter, size operasyonel maliyetleri yüzde 56’ya kadar azaltabilen, akıcı ve otomatik veri merkezi operasyonları sunar.

Siz de operasyonel maliyetlerinizi düşürmek ve daha iyi yönetilebilir bir altyapıya sahip olmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Paylaş