Star Of Bosphorus Tier III Tesis Sertifikasyonu Yayınlandı

Uptime Insitute Tier III Tasarım sertifikasına sahip olan Star of Bosphorus Veri Merkezi, Tier III Tesis sertifikasını da alarak performans ve verimlilik konularında kendini kanıtladı. Star of Bosphorus, Türkiye’de Uptime Institute tarafından ‘‘Tier III Tesis Sertifikasyonu’’ verilen 12. veri merkezi oldu.

Tier III Sertifikası Nedir?

Uptime Institute, veri merkezi kurulması ve işletilmesi konularında altyapı sertifikasyonundan eğitime kadar birçok hizmeti kapsayan, tüm dünyada geçerliliği olan sertifikalarıyla güvenilirliği konusunda kendini ispat etmiş, uluslararası hizmet veren; Amerika merkezli özel bir kurumdur. Uptime Institute’un “TIER” sertifikaları bilindiği üzere veri merkezlerinin yeterlilik seviyesine göre veriliyor.

“Uluslararası Uptime Institute Tier III’ standardı; elektrik, soğutma, fiziksel güvenlik, yangın, bina sağlamlığı, network yapısı gibi konularda, doğal afet ve benzeri olağanüstü hallerde dahi veri merkezinin ayakta kalabileceğinin ve hizmet vermeye devam edebileceğinin yeterlilik ve yetkinlik seviyesini gösteriyor.

Tier III Tesis sertifikası, tesisin gerçek koşullardaki performansını ölçümleyen ve hedef performansa yönelik doğruluğu ispatlayan bir sertifikadır. Operasyona başlamadan önce tasarımdaki eksikliklerin tanımlanmasını, çözülmesini ve test edilmesini sağlayan ölçümler,  tesis altyapısında öngörülemeyen riskler, eksiklikler olmadığını garanti ediyor.

Star of Bosphorus Tier III Tesis Sertifikası Almaya Hak Kazandı!

Star of Bosphorus Veri Merkezi Tesis Direktörü Oktay Arayıcı sertifikasyonların önemi şöyle belirtti: “NGN Teknoloji Grubu olarak, büyük bir iddia ile yola çıktık. Türkiye’nin Datasını Koruyan Dijital Kale olarak nitelendirdiğimiz Star of Bosphorus Veri Merkezi ile standartların ötesinde profesyonel veri merkezi, bulut, güvenlik ve yönetilen hizmetler sunuyoruz. Tasarımından itibaren Uptime Institute Tier III standartları ile uyumlu şekilde hayata geçirilen veri merkezimiz 29 Ağustos itibariyle Tier III Tesis sertifikasını almaya hak kazandı. Bu da veri merkezi altyapımızı gurur duyduğumuz bir mükemmellik ve müşteri hizmeti kalitesi seviyesine kavuşturduğumuzun bir kanıtı. Aynı zamanda, kesintisiz hizmeti birinci önceliği yapan müşterilerimiz için hedeflerimizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştığımız konusunda bize garanti veriyor.”