Star of Bosphorus’a Tier III Sertifikası!

Star of Bosphorus Veri Merkezi’nin, uluslararası standartlara sahip olduğunu ve bunun kanıtı olarak Tier III Tasarım Sertifikasyonunu almaya hak kazandığını bildirmekten onur duyuyoruz. Star of Bosphorus, Türkiye’de Uptime Institute tarafından ‘‘Tier III Tasarım Sertifikasyonu’’ verilen 12. veri merkezi oldu. Aynı zamanda telekomünikasyon operatörleri, bankalar ve devlet kurumları dışında Türkiye’de Tier III sertifikasyonu olan ilk özel veri merkezi.

Pratikte bu, veri merkezimizi tamamıyla tasarım ve güvenlik gerekliliklerine uygun bir şekilde tasarladığımız anlamına geliyor. IT ekipmanlarının kurulumunu gerçekleştirmeyi ve yönetilen hizmetlerden istifade etmeyi arzu eden müşteriler için güvenilir bir tesis inşa etmeye çalışıyoruz.

Tier III Sertifikasyonu nedir?
Uptime Institute’nin TIER III sertifikasyonu temel olarak, veri merkezi tesisinin ve ilgili sistemlerin Uptime Institute’nin gerekliliklerine uygunluğunu doğrulamaktadır. Bu sertifikasyon; tesisin tüm elektrik ve mekanik altyapılarının mükemmel tasarım ve emniyet kriterlerine uygun bir şekilde tasarlanmasını garanti etmektedir.

Uptime Institute veri merkezi kalite standartları açısından dünyanın en büyük merci olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla, ilgili sertifika veri merkezi arayışı içerisinde olan yerel ve yabancı potansiyel müşteriler için önemli bir güvence sağlamaktadır. Özellikle küresel şirketler Tier sertifikasyonu olan veri merkezlerini tercih etmektedir.

Veri Merkezi seçiminde belirleyici

Tier III sertifikasyonu uzun ve zorlu bir süreçtir. Şirketlerin evraklarını ibraz edip, tekrar tekrar reddedilmeleri yaygın bir durum olmasına rağmen; geriye dönüp tasarım evraklarını düzeltme gereksinimi duymadan bütün prosedürleri 6 ay içerisinde tamamlamayı başardık. Star of Bosphorus’un tüm elektrik, mekanik, izleme ve otomasyon alt sistemlerinin tasarım dokümantasyonunu Uptime Institute danışmanlarına ibraz ettik ve danışmanlar tüm bilgileri analiz edip, bu alt sistemlerin Tier gereksinimlerine uygun olduğunu değerlendirdiler.

Paylaş